závislá kočovná závislá kočovná divadelní společnost   divadelní společnost  ANKETA
Co HRALOUS nikdy nezkusil:
0/0%
1/100%
0/0%
0/0%
0/0%
0/0%
Můžeš přidat svůj hlas.
Celkem: 1

Šaškův kníže

U této pohádky se nám povedlo zapsat první a zároveň poslední verzi scénáře:
Šašek si vegetí v království a posedává na trůně, zatímco princ bojuje za čest a slávu v cizí zemi. Šašek si pozve si služebnictvo a rozdělí jim úkoly, neb princ se dlouho nevrací. Princ si přivede koně, nechá si zavolat služebnictvo a všechno zkritizuje. Vsadí se spolu se šaškem, že zvládne všechno lépe. Pokusí se vařit, šít a udělat boty, ale nic se mu nedaří. Prohraje sázku, a tak jde dělat podkoního. Šašek se roztahuje v království, ale nic mu není vhod. Je horší než princ. Přijde dopis o vyhlášení války a tak vyhlásí mobilizaci. Kuchař, švec a švadlena si přinesou "zbraně" do boje. Šašek je zorganizuje, když přichází loupeživý rytíř. Vypukne souboj, ale království přemůže loupeživý rytíř. Nechá si připravit oblek, boty, jídlo a jde spát. Šašek je na scéně sám. Přijde kůň a šašek si vzpomene na prince. Pošle pro něj koně. Princ se rozhodne bojovat. Vyzvou rytíře na souboj, který dopadne nerozhodně...
1. Rytíř si zavolá služebnictvo a nechá si připravit jídlo, boty a rukavice a odejde. Princ se domluví se služebnictvem, aby připravili věci podle něj. Začíná souboj a rytíř zjišťuje, že má příliš těžké boty, velké/sešité rukavice a ukrutné křeče v břiše, takže prohraje. Je vyhnán pro kytaru, aby za trest zahrál písničku.
2. Rytíř si jde odpočinout. Princ si zavolá služebnictvo a domluví strategii boje. Všichni společně ve zbabělém souboji rytíře přemůžou a vyženou. Závěrečná píseň.

Hráli:
 • Šašek: Dušan Brada
 • Kníže Martin I: Martin Žižka
 • Bořek Ukrutný: Patrik Pilský
 • Švec: Pavel Hořejší
 • Švadlena: Jitka Tůmová
 • Kuchař: Jiří Šereda
 • Kůň: Markéta Žižková


 • Pohádku jsme hráli:
  28.listopad 2015   Zajíčkov
  6.prosinec 2015   Humpolec - 15:00 hod.
  20.prosinec 2015   Pelhřimov - Vánoce na Radnici
  22.květen 2016   Dobrá Voda u Pacova - Pouť
  25.červen 2016   Humpolec
  12.červenec 2016   Pelhřimov - před KD Máj
  9.září 2016   Městské divadlo Pelhřimov - Týden duševního zdraví
  15.říjen 2016    Chrástov

  Zpět